Shkon në 1,000 numri i vdekjeve në Itali nga Coronavirusi

Numri i vdekjeve  në Itali, nga sëmundja pandemike Coronavirus, ka arritur në 1000 dhe numri i rasteve të njohura është rritur në gjithësej 15,113.


Kështu kanë bërë të ditur mediat e huaja nga zonat italiane.

Të martën në Itali hyri në fuqi vendimi i qeverisë për izolim të plotë në tërë territorin si masë për parandalimin e përhapjes më të madhe.

Federata Italiane e Futbollit i ka anuluar ndeshjet të paktën deri në fillim të prillit, ndërsa policia dhe ushtria po përkujdesen që të respektohet ndalimi i udhëtimeve.

Shumë shtete, përfshirë Kosovën, i kanë ndërprerë fluturimet drejt pjesës veriore të Italisë./Reporteri/