×
 • Lajme
 • Botë / Me magnitudë 4.1

  Tërmet në Turqi

  Reporteri
  27 Prill 2024 | 10:12

  Një tërmet me magnitudë 4.1 goditi rrethin Tercan të Erzincanit në orën 01:30, sipas Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë (AFAD).

  Tërmeti, thellësia e të cilit ishte 15.67 kilometra është ndjerë në disa krahina përreth.

  Deri më tani nuk ka të dhëna për dëme apo viktima.

  Kujtojmë se lëkundje tërmeti me magnitudë 4 të shkallës rihter janë regjistruar mëngjesin e së shtunës edhe pranë Napolit në Itali.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!