Kryeministri Hoti nesër fillon vizitën zyrtare në Shqipëri, kjo është agjenda e takimeve

Kryeministri Avdullah Hoti do t’ia kthejë vizitën homologut të tij shqiptar, Edi Rama.


Hoti nesër do të qëndrojë për vizitë në Tiranë. Nga ora 10:00 do të pritet nga Rama në Pallatin e Brigadave, kurse nga ora 11:15 do të dalin në një konferencë të përbashkët për media, shkruan Reporteri.net.

Hoti do të takohet edhe me presidentin Ilir Meta, kryekuvendarin Gramoz Ruçin, kryetarin e Tiranës, Erion Veliaj si dhe kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.

Agjenda e Hotit:

NJOFTIM PËR MEDIA

Agjenda e Kryeministrit të Republikës së Kosovës për datën 3.7.2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nesër më 3.7.2020 (e premte) viziton Republikën e Shqipërisë, me ftesë të kryeministrit Edi Rama.

Gjatë vizitës zyrtare në Shqipëri, Kryeministri Hoti do të zhvillojë këto aktivitete:

10:00- Pritja e kryeministrit Avdullah Hoti nga kryeministri Edi Rama.
VENDI: Pallati i Brigadave

11:15- Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

13:10 –Takim me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.
VENDI: Presidencë – Salla Skënderbe

14:00 -Takim me Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi.
VENDI: Zyra e Kryetarit të Kuvendit

14:45 -Takim me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.
VENDI: Zyra e Kryetarit të Bashkisë

15:30 –Takim me Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.
VENDI: Zyra e Kryetarit të PD

/Reporteri.net/.