Pamje me VIDEO nga momenti i nxjerrjes në pranga i kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati

Forca të shumta të EULEX-it e kanë arrestuar sot kreun e organizatës së veteranëve, Hysni Gucati, me urdhër të Gjykatës Speciale. 


Pas bastisjes dhe arrestimit, kreu i Organizatës së Veteranëve është nisur i prangosur për në Hagë.

Ky është momenti i nxjerrjes së tij, i arrestuar, nga zyra:

Policët e EULEX’it e nxjerrin të prangosur nga zyra kryetarin e OVL-UÇK’së Hysni Gucatin