Është kapur vetëm një herë në publik, kush është bashkëshorti “misterioz” i Federica Mogherinit

Shefja për politikë të jashtme Federica Mogherini që ndërmjetëson bisedimet ndërmjet Kosovës e Serbisë, tashmë njihet si politikane e suksesshme por shumë pak dihet për jetën e saj private, shkruan Reporteri.net.

Ajo është vajza e një regjisori dhe skenografi (Flavio Mogherini),e lindur në Romë në 1973. Ka studiuar Shkenca Politike në Universitetin “La Sapienza” të Romës ku u diplomua me maksimumin e votave për tezën e saj mbi raportin mes besimit e politikës në Islam.

Është e martuar me Matteo Rebesanin, me të cilin ka dy vajza Katerinën 9 vjeçe dhe Martën 4 vjeçe.

Mogherini shfaqet shumë rrallë në publik me bashkëshortin e saj. Rastet kur mediat kanë arritur të kapin pamjet e çiftit bashkë janë shumë të pakta./Reporteri.net

Më poshtë keni disa prej tyre:

mogherini-famiglia-capalbio-645

Related image