Lind djali mbretëror

Dukesha e Sussex ka sjellë në jetë djalin e saj të parë me Princ Harry.


Princi Harry tha se ata ishin “absolutisht të kënaqur” dhe falënderuan publikun për mbështetjen e tyre gjatë shtatëzanisë.

Ai tha se Meghan dhe fëmija ishin “tepër mirë”, duke shtuar se ata ende po mendojnë emrat për foshnjën.

Buckingham Palace tha: “Mbretëresha, Duka i Edinburgut, Princi i Uellsit, Dukesha e Cornwallit, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, Lady Jane Fellowes, Lady Sarah McCorquodale dhe Earl Spencer janë njoftuar dhe janë të kënaqur me lajmin.

Çifti mbretëror njoftuan për shtatzëninë me 15 tetor të vitit 2018 ndërsa fëmija do ta bëjë Mbretëreshën gjyshe për të shtatën herë.