Më e bukura e Kosovës dhe prezantuese emisioni, Blerta Veseli tregon pse i hyri kësaj rruge

Blerta Veseli, vajza që rrëmbeu kurorën e më të bukurës së Kosovës në natën finale të “Miss Universe Albania & Kosovo 2020”, tashmë ka bërë përgatitjet e fundit dhe ka udhëtuar drejt eventit që do mbahet në Hollywood FL të Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 16 maj.


Prezantuesja e emisionit ‘SHOW TIME’, që është prodhim i Gazetës Online ‘Reporteri.net’, në emisionin e fundit për këtë sezon, ka folur edhe për eksperiencën e saj në moderim, shkruan Reporteri.net.

Bukuroshja ka treguar se televizioni nuk ka qenë asnjëherë ambicie e saj, pasi që thotë se nuk e ka ndjerë të bëjë diçka të tillë.

Tutje ajo ka treguar se pse vendosi që të bëhet pjesë e emsionit, pasi mori titullin si Miss Kosova.

Këto dhe shumë të tjera, mund t’i kuptoni në videon e mëposhtme.

/Reporteri.net