Publikohen emrat e kandidatëve të PS-së

Në media ka qarkulluar lista e kandidatëve për deputetë që Partia Socialiste ka bërë të njohur në prezantimet e ditëve të fundit.

Në listën e Qarkut Tiranë, ku dalin 36 deputetë, kanidate do jetë kryeinspektorja e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit Dallëndyshe Bici, por dhe drejtoresha e AKSHI-t, Mirlinda Karçanaj, apo prefekti i Tiranës, Toni Gogu. Po ashtu, figuron ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ajo e Kulturës, Elva Margariti, ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku.

Por, pjesë e listës së partisë socialiste në qarqe, do të jenë dhe disa deputetë të opozitës parlamentare, si Reme Lala, Edmond Rrushi, Ediola Braha, Aurora Mara, Ylli Shehu.

Dy emra të njohur për PS, Vasilika Hysi deklaroi dje se nuk do të kandidojë më për deputete, ndërsa më herët edhe Eglantina Gjermeni i ka kërkuar kryeministrit Rama të mos jetë pjesë e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

QARKU DIBËR
Olta Xhaçka
Agron Cerri
Aurora Mara
Alfir Shima

QARKU KUKËS
Gerta Duraku
Petrit Malaj

QARKU LEZHË
Lindita Nikolli
Eduart Ndreca
Shpresa Marndoj

QARKU SHKODËR
Ilir Beqja
Majlinda Angoni
Paulin Sterkaj
Benet Beci
Jona Liqejza
Kabir Fishta
Luan Harusha

QARKU BERAT
Blendi Klosi
Ermonela Felaj
Adnor Shameti
Nasip Naço
Bardhyl Kollçaku
Fadil Nasufi

QARKU GJIROKASTËR
Blendi Çuçi
Mirela Kumbaro
Artemisa Dhralo
Ediola Braha
Laert Duraj

QARKU VLORË
Edi Rama
Damian Gjiknuri
Anila Denaj
Vullnet Sinaj
Alket Hyseni
Vilma Bello
Vasil Llajo
Niko Kurri

QARKU KORÇË
Niko Peleshi
Ilir Pendavinji
Eduard Shalsi
Edlira Bode
Artan Lame
Dhora Dajko

QARKU DURRËS
Edi Rama
Ardian Çela
Eglantina Gjermeni
Ilir Ndraxhi
Lefter Koka
Milva Ekonomi
Keida Ferra
Rolant Xhelilaj
Klodiana Spahiu
Jurgis Çyrbja

QARKU FIER
Erion Braçe
Bashkim Fino
Antoneta Dhima
Ismet Beqiraj
Bujar Çela
Tatiana Piro

Gramoz Ruçi
Erjona Hoxha
Gentian Nushi
Eriselda Sefa

QARKU ELBASAN
Taulant Balla
Evis Kushi
Arben Kamami
Anastas Angjeli
Musa Ulqini
Albana Hana
Saimir Hasalla
Erald Xhani
Klevis Xhoxhi
Luan Duzha
Ertjan Çabiri
Shkëlqim Bullari
Desantila Tahiraj
Arbër Gjeta

QARKU TIRANË
Njësia 1
Elona Gjebrea,
Alqi Bllako
Njësia 2
Arben Pëllumbi,
Alfred Muharremi
Njësia 3
Klotilda Bushka,
Dallëndyshe Bici
Njësia 4
Arben Ahmetaj,
Sadri Abazi
Njësia 5
Pandeli Majko,
Mimi Kodheli,
Eljo Hysko
Njësia 6
Belinda Balluku
Njësia 7
Etilda Gjonaj,
Besnik Bare

Njësia 8
Ervin Bushati,
Elva Margariti
Njësia 9
Ogerta Manastirliu,
Sadri Abazi
Njësia 10
Fatmir Xhafaj,
Mirlinda Karçanaj
Njësia 11
Ulsi Manja,
Glinxhet Madhi
Lagjja 14 (Zona e Astirit dhe Kashari)
Blerina Gjylameti

Bashkitë Kavajë
Rrogozhinë
Etjen Xhafaj

Bashkia Vorë
Fidel Ylli

Bashkia Kamzë
Elisa Spiropali,
Reme Lala
Dajt, Kërrabë, Petrelë, Baldushk
Xhemal Qefalia
Pezë, Ndroq, Vaqarr
Toni Gogu
Farkë
Sadi Vorpsi
Zall Bastar, Zall Herr, Bërxull, Laprakë
Edmond Rrushi