Argjentina fiton dhe kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Amerikës

Messi me shokë janë kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Amerikës.


Pas humbjes me Kolumbinë dhe barazimit me Paraguain, u krijua panik te Argjentina, që rrezikoi të mbetet jashtë Kupës së Amerikës që në fazën e grupeve.

Por, në ndeshjen e fundit në Grupin B, Argjentina e mundi 2-0 Katarin dhe falë edhe fitores 1-0 të Kolumbisë ndaj Paraguait – Leo Messi me shokë u kualifikuan në çerekfinale nga pozita e dytë, me 4 pikë nga tri ndeshje.

Lautaro Martinez në minutën e 4’ dhe Sergio Aguero në minutën e 82’ shënuan për fitoren e Argjentinës.

Në çerekfinale, Argjetnina do të ketë punë me Venezuelën.