×
 • Sport
 • Sport

  Skandal në Tiranë, tifozët e ekipit i vërsulen gjyqtarit në fushë pasi humbën ndeshjen

  Reporteri
  25 Maj 2023 | 20:37

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fund të ndeshjes Tirana-Bylis.

  Pas përfundimit të sfidës me shifrat 2-2 ku bardheblutë lanë kreun e renditjes, tifozët kanë hyrë në fushë për të sulmuar gjyqtarin Kridens Meta.

  Tifozët nuk kanë qenë aspak dakord me penalltinë e akorduar në fund të ndeshjes nga gjyqtari Meta, e cila rezultoi fatale për skuadrën e tyre, pasi u barazuan shifrat në 2-2 dhe humbën kreun e kampionatit.

   

   

  Ndërkohë policia bën me dije se disa prej tyre janë shoqëruar në komisariat, ku dhe po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

  Rrogozhinë/Informacion paraprak:

  Më datë 25.05.2023, në përfundim të ndeshjes Bylisi-Tirana, në Rogozhinë, disa tifozë të Tiranës kanë hyrë në fushë dhe kanë tentuar të dhunojnë gjyqtarët e ndeshjes. Shërbimet e Policisë kanë reaguar menjëherë duke shoqëruar këta shtetas, për të cilët po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

  Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!