Sulm në një shkollë në Brazil, tetë të vrarë

Të paktën tetë persona kanë mbetur të vrarë në një shkollë në Brazil, pasi dy të rinj u panë duke gjuajtur drejt shkollës dhe nxënësve.


Telvizioni brazilian Globo TV ka deklaruar se mes të vdekurve ndodhen pasë fëmijë, një person i rritur dhe dy adoloshentë. Policia dhe zjarrfikësit kanë arritur menjëherë në vendin e ngjarjes, transmeton Reporteri.net

Një dëshmitar i paidentifikuar tha për mediat braziliane se kanë parë një person derisa gjuante jashtë shkollës, duke vazhduar më pas edhe brenda saj në kohën kur mësimi po zhvillohej.

Thuhet se sulmuesit kanë kryer vetëvrasje. /Reporteri.net