Të shtëna me armë në New York, vriten katër persona dhe plagosen disa të tjerë

Të paktën katër persona kanë humbur jetën si dhe tre tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në lagjen Brooklyn të New York-ut.


Autoritetet amerikane menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur të vdekur katër burra, shkruan AP.

Një grua dhe dy burra janë plagosur nga të shtënat; mirëpo janë jashtë rrezikut për jetë.

Deri më tani asnjë person nuk është arrestuar për këtë sulm. Autoritetet amerikane janë duke e hetuar rastin.