Zhduken motër e vëlla pas stuhisë, dyshohet se ranë në det

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në Spanjë mund të arrijë në tetë pasi mësohet se dy turistë të huaj që qëndruan në një hotel Majorca kanë humbur.


Mësohet se dy turistët janë motër e vëlla 18 dhe 30 vjeç, ndërsa hoteli ku ata qëndronin konfirmoi zhdukjen e tyre.

Agjencia hungareze e lajmeve raporton se dëshmitarët njoftuan se dy persona kishin rënë në det kur u goditën nga një valë e madhe.