Policia nis veprimet pas publikimit të pamjeve ku dy vajza rrihen mese vete në Shtime

Një rrahje brutale mes dy të miturave ka ndodhur në fshatin Godanc të Shtimes.

Nga pamjet e publikuara në rrjetet  sociale shihet njëra vajzë duke e tërhequr zvarrë tjetrën, ndërsa policia ka konfirmuar për Gazetën Online Reporteri.net se kanë nisur të hetojnë rastin.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli, ka thënë se policia është duke grumbulluar informacione në lidhje me këtë rast.

“Po është duke u grumbullu informacionet. Sapo të kemi një epilog do të informoheni me kohë”, ka thënë Veseli për Reporteri.net.

Në videon e publikuar në rrjetet sociale, shihen se personat janë adoleshentë, derisa rrahen ata xhirohen nga shokët dhe shoqet e tyre, të cilat inkurojnë që të fusin në ujë viktimën. /Reporteri.net