Aksident i rëndë trafiku: I riu i shtrirë në tokë anës rrugës, vetura bëhet copë

 Një aksident i rëndë është regjistruar në autostradën Vlorë-Fier mesditën e sotme.


Ngjarja ndodhi rreth orë 14:35 teksa mësohet se në aksident janë përfshirë 2 automjete.

Gazeta Shqip mëson se bëhet fjalë për 4 të plagosur. Nga raportimet e para thuhet se aksidenti ndodhi pasi një prej mjeteve ka humbur kontrollin.

Aktualisht policia ndodhet në vendin e ngjarjes. Në pamjet e siguruara nga “Shqip” duket trupi i shtrirë i një të riu anës rrugës, dhe mjetet e bëra copë.