Sherr gjatë emisionit mes Boiken Abazit e gazetarit shqiptar

Gjatë ditës së djeshme në emisionin “Breaking” ka pasur një debat mes gazetarit, Blendi Mane me kandidatin e pavarur, Bojken Abazi.


E gjitha ka nisur në momentin kur Abazi po shprehej se i janë vjedhur votat dhe se në njësitë e numërimit nuk lejoheshin nga komisionerët vëzhguesit.

Mane nuk duroi dhe mori fjalën duke hedhur poshtë teorinë e kandidatit për deputet. Sipas tij, Abazi nuk ishte kandidat i pavarur, pasi kishte me vete edhe logon e Vetëvendosjes.

Mane: Na dilni në rrugë me Albin Kurtin kryetarin e Vetëvendosjes ndërkohë që në fletën e votimit na dilni të pavarur. Bojken e di si mu duke në një moment si dëshmitar i Jehovait që troket në 20 dyer edhe kujton se të 200 familjet do të votojnë dëshmitarin e Jehovait.

Kosova në këtë kohë pandemie është vendi më i goditur edhe vendi që ka marrë më pak vaksina.

Një kryeministër që lë vendin e vet dhe vjen të bëjë fushatë ty, e imagjinon dot të vijë këtu në shtëpinë time e të flas për suvanë edhe për lyerjen. Albin Kurti dështoi siç dështoi Ilir Meta!

Abazi: Ju nuk keni minimumin e etikës, unë nuk e dija që do ishit ju… Të më kishte thënë gazetarja që do ishit ju nuk do kisha ardhur! Ju më ftuat sot për intervistë, kjo doli surprizë