Tragjedi e madhe: Vdes edhe vajza tjetër nga shpërthimi i bombolave në Velipojë

Ndërron jetë vajza e dyte e familjes Gjoka nga fshati Gajush i Lezhës të cilët u dëmtuan rëndë nga shpërthimi i bombolave të gazit ne biznesin e tyre në  Velipojë pak ditë më parë.


15 vjeçarja Klarisa Gjoka nuk ka arritur dot t’i shpëtojë plagëve të marra pavarësisht trajtimit mjekësor.

Tragjedia merr përmasa të tjerë pasi sot familja Gjoka përcolli për në banesën e fundit vajzën e madhe Daniela Gjoka e cila ndërroi jete në një spital italian.

Nga shpërthimi i bombolës me 4 korrik në Velipoje kanë mbetur të plagosur rëndë edhe nëna dhe vëllai i dy viktimave.