Italia shënon edhe golin e tretë

Italia ka arritur të shënojë edhe golin e tretë në ndeshjen ndaj Turqisë në Kampionatin Evropian.


Ishte Insigne i cili realizoi golin e tretë për “Azzurët” në minutën e 79-të të ndeshjes.

Ishte gabim i portierit të Turqisë që ia pasoi topin Berardit.

Paraprakisht, për Italinë shënuan Immobile dhe Demiral autogol.