Majlinda e jashtëzakonshme, mposht zviceranen Fabienne Kocher

Majlinda Kelmendi ka arritur që ta mposht po problem Fabienne Kocherin nga Zvicra.


Kampionja olimpike ka mposhtur me lehtësi Kocherin, në një luftë e cila u zhvillua deri në -52 kilogramë, shkruan Reporteri.net

Majlinda është duke marr pjesë në Lojërat Evropiane Minsk 2019 që është duke u mbajtur në Bjellorusi.

Lufërat e Majlindës dhe Norës mund t’i ndiqni LIVE në faqen zyrtare të KOK-ut përmes transmetimit nga RTK./Reporteri.net/