Milani i madh është rikthyer: Kuqezinjtë e mposhtin Fiorentinën dhe vazhdojnë lidershipin në Serie A

Milani e ka mposhtur Fiorentinën me rezultat 2-0 në kuadër të javës së nëntë në Serie A


Rosonerët po vazhdojnë me paraqitje të mira dhe me shumë meritë janë lider të kampionatit italian, shkruan Reporteri.net

Milan sot e mposhti Fiorentinën me rezultat 2-0, në një ndeshje ku nuk luajti Zlatan Ibrahimovic.

Romagnoli 17′ dhe Kessie 28′ shënuan për fitoren dhe tri pikët e radhës të Milanit në Serie A.

Me këtë fitore Milani vazhdon të jetë lider i kampionatit italian, tani me 23 pikë, pesë më shumë se Interi që është përcjellësi i parë me 18 pikë pas nëntë xhirove. /Reporteri.net/