×
 • Lajme
 • Lajme

  AAK krijon ekip për dialogun Kosovë-Serbi, Ardian Gjini kryesues

  Reporteri
  01 Korrik 2022 | 21:53

  Partia e AAK-së ka njoftuar se ka krijuar ekip për çështjen e dialogut, gjatë mbledhjes konstituive të Kryesisë, ku u diskutua për rrjedhën e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

  Kryesues i këtij ekipi është zgjedhur kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ndërsa Selim Selimi dhe Muharrem Nitaj janë zgjedhur anëtarë, sipas rekomandimit nga kryetari Ramush Haradinaj.

  Në vendimin për krijimin e këtij ekipi janë cekur tre pika udhëzuese.

  “Ekipi i dialogut përcjell rrjedhat e dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë për arritjen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse për njohje reciproke”;

  “Ekipi i dialogut harton qëndrimet e Kryetarit dhe Partisë rreth dialogut dhe të njëjtat i paraqet para kryesisë”;

  “Ekipi i dialogut sipas kërkesës, harton strategjitë dhe pozicionet e Kryetarit dhe Partisë rreth dialogut”, thuhet në vendim.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!