×
 • Lajme
 • Lajme

  Bisedime të gjata në Ohër, Ischinger: Palët ta bëjnë hapin e mirëbesimit tani

  Reporteri
  18 Mars 2023 | 19:34

  Negociatat mes Kurtit dhe Vuçiqit po vazhdojnë edhe pas më shumë se tetë orësh, ndërsa ish-diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, shpreson që ata të kenë marrë këshillën e tij për ta bërë një pikë kthese dhe të arrijnë një marrëveshje.

  Ish-ministri kosovar, Petrit Selimi, ka shkruar në Twitter se si as pas tetë orësh nuk ka ndonjë lajm se çka ndodhi në bisedimet mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuciq në Ohër të Maqedonisë Veriore.

  Ischinger e ka shpërndarë këtë postim, duke risjellë vëmendjen te një shkrim që ai e ka botuar dje në Politico.

  “Shpresoj që apeli im në Politico nuk u botua më kot: dy palët duhet të bëjnë një hap mirëbesimi menjëherë –sot”, ka shkruar ish-diplomati gjerman.

  Në shkrimin e tij në Politico, Ischinger i ka kërkuar Kurtit dhe Vuçiqit që ta shfrytëzojnë këtë rast dhe të arrijnë një marrëveshje tani.

  Ischinger Kurtit dhe Vuçiqit: Bëjeni pikën e kthesës tani

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!