×
 • Lajme
 • Botë

  Zelensky thotë kanë rrëzuar dy avionë rusë në rajonin e Zaporizhias

  Reporteri
  25 Maj 2023 | 23:40
  Volodymyr Zelensky, Presidenti i Ukrainës

  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur se kanë rrëzuar dy avionë rusë.

  Zelensky ka thënë se avionët ishin të tipit “SU” dhe se rrëzimi i tyre është bërë në rajonin e Zaporizhzhias, raporton Sky News, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Sipas Zelenskyt, rrëzimi i avionëve është bërë nga Garda Kombëtare e Ukrainës.

  “Jam mirënjohës ndaj dy prej luftëtarëve të tonë skajshmërisht të saktë”, ka thënë presidenti Zelensky.

  “Meqë ra fjala, njërit nga ta i është dhënë titulli Hero i Ukrainës, dhe ka rrëzuar jo vetëm avionët e armikut por edhe një raketë lundrimi”, shtoi tutje. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!