×
 • Lajme
 • Lajme / Policia jep detaje

  Rast i pazakontë: Dy persona të maskuar tentuan ta djegin me benzinë një shkollë në Prishtinë

  Reporteri
  04 Maj 2024 | 8:56

  Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se në organet e rendit është raportuar se dy persona të panjohur kanë hedhur benzinë dhe kanë tentuar t’ia vënë zjarrin shkollës.

  Rasti ka ndodhur të premten në ora 18:05 në rrugën “Josip Rela” në Prishtinë.

  “Raportohet se dy persona të panjohur, të maskuar, duke thyer dritaren e objektit të shkollës kanë hedhur lëndë djegëse-benzinë dhe kanë tentuar t’ia vunë zjarrin, por pasi janë diktuar nga personeli i shkollës të dyshuarit janë larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raport.

  Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe po vazhdon të hetohet. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!