Vdekje e dyshimtë në Mitrovicë

Një person është gjetur pa shenja jete, sot rreth orës 11:30 në rrugën “Shala e Bajgores” në Mitrovicë në vendbanimin e tij.

Policia njofton se viktima është një 72 vjeçar

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësit kompetente si dhe emergjenca nga Spitali Rajonal Mitrovicë, ku mjeku ka konstatuar se viktima M.T., 72 vjeçar, është pa shenja jete”, njofton policia.

Në lidhje me rastin ёshtё njoftuar prokurori, dhe me urdhrin e tij trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore-Prishtinë për obduksion, ndërsa rasti është duke u hetuar si vdekje e dyshimtë.