BIRN: Një akt i paprecedent, policia sulmon drejtëpërdrejt gazetarët

Rrjeti investigativ “Birn” ka reaguar pas dhunës së paprecedentë të Policisë së Shtetit në protestën para selisë së Parlamentit, ku nuk u përjashtuan as gazetarët dhe punonjësit e medias.


Përmes një videoje të publikuar në rrjetet sociale, Birn shkruan: “Një akt i paprecedent nga Policia e Shtetit. Sulmohen drejtëpërdrejt gazetarët dhe fotoreporterët me ujë me presion”.