Dalin pamje kur ushtria e merr në kontroll aeroportin pas grabitjes

Efektivë të Policisë Ushtarake dhe Batalioni Special i Forcave të Armatosura janë vendosur pranë Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza”.


Mediat në Shqipëri kanë publikuar pamje kur ushtarakët futen në zonën e aeroportit, transmeton Reporteri.net.

Vlen të theksohet se një gjendje kaotike në Aeroportin e Rinasit ka mbretëruar që prej dy ditësh, kur u krye grabitja spektakolare.

Ndryshe, Shqipëria u shokua nga grabitja ku mendohet se u morën rreth 10 milionë euro, pas të cilës u vra njëri nga grabitësit.