Formacionet zyrtare Shqipëri – Kosovë

Shqipëria U21 është në kërkim të fitores së parë në Grupin 3 kualifikues për Kampionatin Evropian 2021 dhe për ta arritur këtë i duhet ta mposhtë kombëtaren motër, Kosovën U21.


Shqipëria është nikoqire e Kosovës sonte në Elbasan, në atë që do të jetë përballja e parë mes tyre.

Verdhekaltrit synojnë fitoren e tretë dhe kreun e Grupit 3, me një fitore sonte në Elbasan.

Kuqezinjtë, ndërkohë, i kanë dy barazime dhe dy humbje pas katër ndeshjeve dhe renditen në pozitën e parafundit në grup.

Formacionet zyrtare të ndeshjes që nis në orën 19:00.

Shqipëria:Kosova: