Gjermania demolon Serbinë, gjashtë copa në kajmak

Skuadra e re e futbollit të Serbisë (U21) është shkatërruar nga Gjermania me rezultat 6-1, dhe kështu ka shuar ëndrrën për pjesëmarrjen në Euro 2019.


Gjermanët shënuan tre gola në pjesën e parë përmes futbollistëve (Richter M. ‘16 dhe Waldschmidt G. ’30 dhe ’37), dhe tre të tjera në pjesën e dytë përmes (‘69 Dahoud M., Waldschmidt G. ;80 dhe Maier A. ’90), shkruan Reporteri.net.

Golin e vetëm për serbët e shënoi Zivkovic nga nga pika e bardhë në minutën e 84 të ndeshjes.

Ky është humbja më e keqe e ekipit të ri të futbollit të Serbisë ndonjëherë.