Gjithmonë e pëson i pafajshmi: Wilder tentoi ta frikësonte Furyn, por ‘foren’ e hëngri spikeri

Deontay Wilder dhe Tyson Fury do të përballën përsëri me njëri-tjetrin më 22 shkurt në Las Vegas


Adhuruesit e boksit menzi po e presin rimeçin mes Wilderit dhe Furyt, ndërkaq të dy këto ditë ishin shfaqur në një konferencë për media, shkruan Reporteri.net

Por, në kohën kur po fliste spikeri, Wilderi tentoi ta frikësonte Furyn, duke bërtitur me zë të lartë.

‘Gipsy King’ nuk lëvizi fare dhe nuk iu tremb syri nga ulërima e Wilderit, por njëjtë nuk mund të thuhet edhe për spikerin, i cili u ‘shashtrisë’ kur dështoi amerikanin duke bërtitur.

Kujtojmë që meçi i parë i këtyre dy boksierëve kishte përfunduar baras. /Reporteri.net/