Higuain: Dëshiroja vetëm Juventusin, ja pse e ndërrova numrin e fanellës

Gonzalo Higuain ka thënë se dëshironte me çdo kusht qëndrimin te Juventusit dhe ka treguar arsyen pse e ka marrë fanellën me numrin 21


Sulmuesi argjentinas pritej që të largohej nga Juventusi në afatin kalimtar me Romën që ishte e interesuar për shërbimet e tij, shkruan Reporteri.net

“Në kohën kur u riktheva në Torino, unë kisha ide të qarta. Unë dëshiroja të qëndroja te Juventus,” ka thënë ‘El Pipita’.

31 vjeçari ka treguar edhe arsyen pse e ndërroi numrin 9 me 21.

“Ishte zgjedhja ime. Unë vendosa ta marrë numrin 21, pasi është më datë 21 më ka lindur vajza,” përfundoi argjentinasi. /Reporteri.net/