×
 • Sport
 • Sport

  Nënshkruhet marrëveshja për organizimin e kampionatit evropian të xhudos në Prishtinë

  Reporteri
  23 Maj 2023 | 18:57

  Është nënshkruar edhe zyrtarisht marrëveshje për mbajtjen e Kampionatit Evropian në Prishtinë.

  Evropiani i xhudos për të rritur do të mbahet në dhjetor të këtij viti.

  Trajneri i njohur, Driton Kuka, bëri të ditur se marrëveshja u nënshkrua këtë të martë nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, Presidenti i Federatës së Xhudos, Agron Kuka, dhe Presidenti i Federatës Evropiane, Laslo Thot.

  Njoftimi i plotë:

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!