Shokohet NBA – Kevin Durant del pozitiv në testin për koronavirus

Para pak çastesh, gazetari i njohur nga Amerika, Shams Charania ka njoftuar se basketbollisit i NBA, Kevin Durant është infektuar me Koronavirus.


Me testet e kryera sot nga personeli mjekësor, treguan se basketbollisti është infektuar me koronavirus, shkruan Reporteri.net.

Ndërkaq, gazetari Charania, përmes një postimi zyrtare në “Twitter” tregoi se Durant është mirë dhe se gjendja e tij është stabile.

Kujtojmë se basketbollisti luan për ekipin e Brooklyn Nets, dhe është lojtari i katër i kësja skuadre që është infektuar me këtë virus./Reporteri.net/