Vetėvendosje, pro bashkėpunimit parazgjedhor me LDK-nė – e kundėrshton vetėm...

I vetmi qė ka dalė kundėr kėtij bashkėpunimi, ėshtė ish-deputeti Rexhep Selimi, i cili, sipas burimit, “po e bllokon marrėveshjen”.Lėvizja Vetėvendosje paralajmėroi njė konferencė pėr media nė orėn 15:00, tė cilėn mė pas e shtynė pėr nė orėn 16:00.Lėvizja Vetėvendosje paralajmėroi njė konferencė pėr media nė orėn 15:00, tė cilėn mė pas e shtynė pėr nė orėn 16:00.Ndėrkaq, Vetėvendosje pėrfundimisht e ka anuluar konferencėn pėr media. Arsyet e anulimit, sipas KTV-sė, u tha tė jetė pėr arsye tė zhvillimeve politike tė fundit.Partia ka paralajmėruar se mund tė ketė konferencė mė vonė.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.