Vetëvendosje, pro bashkëpunimit parazgjedhor me LDK-në e kundërshton vetëm...

I vetmi që ka dalë kundër këtij bashkëpunimi, është ish-deputeti Rexhep Selimi, i cili, sipas burimit, “po e bllokon marrëveshjen”.Lëvizja Vetëvendosje paralajmëroi një konferencë për media në orën 15:00, të cilën më pas e shtynë për në orën 16:00.Lëvizja Vetëvendosje paralajmëroi një konferencë për media në orën 15:00, të cilën më pas e shtynë për në orën 16:00.Ndërkaq, Vetëvendosje përfundimisht e ka anuluar konferencën për media. Arsyet e anulimit, sipas KTV-së, u tha të jetë për arsye të zhvillimeve politike të fundit.Partia ka paralajmëruar se mund të ketë konferencë më vonë.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.