Uji i Kosovės mė i miri nė Evropė

Me gjithė telashet qė ka, Kosova po vlerėsohet pėr diēka tė mirė nė botė. Kėtė javė kompania kosovare pėr prodhimin e Ujit Dea ėshtė vlerėsua nga Business Initiative Directions me Ēmimin Platin ERA nė kategorinė “Ēmime Ndėrkombėtare pėr Cilėsi” pėr cilėsi dhe pėrsosmėri nė mesin e mijėra produkteve ndėrkombėtare.
I janė dashur mė shumė se trembėdhjetė vite kėsaj kompanie kosovare qė tė dėshmoj cilėsi e ti kėnaqė konsumatorėt duke sjellė metoda innovative pėr lidership efikas, qė nė ceremoninė e mbajtur nė Gjenevės t’ia zbardhė fytyrėn Kosovės.

Qėllimi kryesor i kėsaj konvente ėshtė tė promovojė kulturėn e cilėsisė sė kompanive, duke vlerėsuar prestigjin e kompanive tė shquara nga e gjithė bota, cilėsinė, ekselencėn dhe menaxhimin nė sektorė te rėndėsishėm tė biznesit, industrisė sė prodhimit dhe tė shėrbimeve.

Pėrveē kėsaj Organizata zvicerane, ICERTIAS, me bazė nė Cyrih, ka shpallur produktin “Ujė Dea” si uji mė i mirė i ambalazhuar nė raportin ēmim-cilėsi pėr tregun kosovar duke i ndarė ēmimin “Best Buy Aėard”.

Sipas njoftimit nga ICERTIAS, “Ujė Dea” ka dal produkti i parė nė kategorinė e ujėrave tė ambalazhuar, andaj dhe tash e tutje e vetmja nė Kosovė ka tė drejtėn e bartjes sė logos “Best Buy Aėard”.

Cmimi tjetėr Qudal konfirmon se vitin e kaluar qe zgjedhur lider pėr kualitet nė Kosovė.

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.