Çfarë moti sot, befasojnë temperaturat edhe këtë të dielë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar sot do të mbaj mot me diell dhe i qetë.


Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.