Parashikimi i motit për nesër e pasnesër

Nesër do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, kurse pasnesër parashkohet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.


Siç ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, gjersa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

Po ashtu, do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s.