Pushteti e “trimëron” zyrtarin e Vetëvendosjes, kërkon arrestimin e gazetarëve

Ish-drejtori në Komunën e Prishtinës, zyrtari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Hysen Durmishi ka vazhduar me reagime të ashpra ndaj kundërshtarëve të partisë së tij.


Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka kërkuar arrestimin e disa gazetarëve.

“Astriti u vra. Vrasësit dhe urdhërdhënësit duhet të dënohen. Prokuroria duhet menjëherë, ama menjëherë, qysh sot, të shpallë urdhërarrest për Sylë Hoxhen, Nexhmi Krasniqin, Dhurata Hoxhën, Baton Haxhiun, Vehbi Kajtazin e plot të tjerë, në mënyrë që të zbulohet e vërteta. Nuk do të ndalemi kurrë deri te e vërteta për Astritin”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se sa ishte Drejtor i Infrastrukturës në Komunën e Prishtinës, Hysen Durmishi kishte thënë se nëse vjen në pushtet do ti tërheqë zvarrë gazetarët.