×
 • Lajme
 • Lajme

  Sabri Kiçmari nis punën si ambasador i Kosovës në Japoni

  Reporteri
  05 Janar 2022 | 14:24

  Sabri Kiçmari është emëruar ambasador i Kosovës në Japoni dhe ai nga sot e ka nisur punën e tij.

  Kjo është bërë e ditur nga i ngarkuari me punë në ambasadën e Kosovës në Tokio, Arber Mehmeti, transmeton Gazeta Online Reporteri.net.

  Mehmeti përmes rrjeteve sociale i ka uruar mirëseardhje Kiçmarit.

  “Mirëseardhje dhe punë të mbarë Ambasador Prof.Ass.Dr. Sabri Kiçmari”, ka shkruar Mehmeti.

  Kujtojmë se Kiçmari më herët ka shërbyer në ambasadën e Kosovës në Australi, ndërsa më pas ka aderuar edhe në Lëvizjes Vetëvendosje. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!