×
 • Lajme
 • Shqipëria / Shqipëri

  Kryeministri shqiptar Rama vizitë në Francë, takohet me Macronin

  Reporteri
  10 Prill 2024 | 20:14

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër do të udhëtojë për vizitë zyrtare në Francë.

  Lajmi bëhet i ditur nga zyra e kryeministrit.

  Vizita zyrtare në Francë e kreut të qeverisë shqiptare do të zgjasë dy ditë dhe ajo do të kulmojë me një takim me presidentin, Emmanuel Macron, të premten në orën 13:00, njofton Kryeministria.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!