Letra e Metës për Presidentin e OSBE, Rama: Inshalla ka humbur rrugës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas një letre që Presidenti Ilir Meta i ka dërguar, Presidentit të OSBE-së Miroslav Lajçak.


Në një status në tëitter, Rama thotë se letra është shumë qesharake dhe duket sikur është shkruar nga donjë humorist.

“Kjo letra e Ilir Metës për Presidentin e OSBE inshallah ka humbur rrugës e s’ka arritur në destinacion, se do kujtojnë bota se është shkruar nga ndonjë humorist që ka dashur të tallet me Presidentin e Republikës, duke e nxjerrë si një të lajthitur që bërtet pa ditur çfarë flet!”