Vetura përfundon në kanal, lëndohen 4 maturantë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugorë Korçe –Voskopojë, ku sipas raportimeve të para thuhet se katër persona kanë mbetur të plagosur.


“Panorama” raporton se një automjet ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një kanal, ndërsa kanë mbetur të plagosur 4 maturantë.

Të lënduarit janë transportuar në spitalin e qytetit, ndërsa policia po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Dyshohet se shkak eshte bere shpejtesia tej normave te lejuara.