Vdes edhe një person në plazhet e Shqipërisë

Ditën e sotme një pushues ka ndërruar jetë në plazhin e Spillesë.


Gjon Vuksani i moshës 70-vjeçare humbi jetën ndërsa shkak dyshohet se ka qenë ataku kardiak.

Vuksani jetonte në Tiranë ndërsa në plazhin e Spillesë kishte shkuar për pushime.

Temperaturat e larta që janë shënuar në bregdetet shqiptare këtë vit, kanë ndikuar në përkeqësimin e sëmundjeve të zemrës.

“Më datë 13.08.2019,rreth orës 10:40
në Spille, shtetasi GJ. V rreth 73 vjeç, pushues, është futur në det dhe dyshohet të ketë pësuar arrest kardiak për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi Hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, njofton policia.