Kur të gjithë po mbyllen – Muriqi me shokë stërvitet në mëngjes

Kur të gjitha klubet dhe kompeticionet e mëdha kanë pezulluar çdo aktivitet sportiv, shkaku i koronavirusit, skuadra e Fenerbahces po vazhdon stërvitjet me lojtarët e saj.


Fenerbahce si çdo ditë tjetër edhe sot ka vazhduar normalisht stërvitjet në terrenin e tyre, ku pjesë e këtyre stërvitjeve është edhe sulmusi kosovar, Vedat Muriqi, shkruan Reporteri.net.

Klubi turk po i ban stërvitjet si zakonisht, pasi në Turqi nuk është raportuar me ndonjë person të infektuar me koronavirus.