Lirim Kastrati shënon një super gol në Hungari

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati ka shënuar golin e parë në fanellën e klubit të ri, Ujpest.


Kastrati realizoi gol në minutën e tetë për të shënuar një gol të bukur ndaj skuadrës Mezokovesd-Zsory.

Ky ishte goli i parë i Kastratit që nga nënshkrimi i tij për skuadrën hungareze.

Kastrati luan pozitën e mbrojtësit dhe nuk duhet ngatërruar me Lirim Kastratin e Dinamo Zagrebit.

Ai erdhi në Ujpest nga akademia e Bolognas.