×
 • Sport
 • Sport

  Superliga vjen sot me tri ndeshje interesante

  Reporteri
  01 Tetor 2022 | 9:39

  Superliga e Kosovës në futboll, rikthehet sot pasdite më tri ndeshjet e xhiros së nëntë.

  Lideri i tabelës, Drita i bën ‘konak’ Drenicës, në një sfidë ku gjilanasit konsiderohen favorit të paktën në letër.

  Nënkampionët e Kosovës pas barazimit me Prishtinën, ndaj drenicasve synojnë t’u kthehen fitoreve, edhe pse kuqezinjtë nga Skenderaj nuk udhëtojnë me flamur të bardh në Gjilan.

  Përballje interesante parashikohet të sjell edhe ndeshja mes Llapi dhe Malishevës, derisa Dukagjini në shtëpinë e saj sfidon Ferizajn e Arbnor Morinës.

  Superliga / Java e nëntë

  Sot takohen:

  Drita-Drenica

  Dukagjini-Ferizaj

  Llapi-Malisheva

  Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13:00 përveç ndeshjes Drita-Drenica që nis orën 15:00.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!