×

Tifozët e Anderlechtit sulmuan Mignoleten me fishekzjarrë – Kompany shpërthen ndaj tifozëve të klubit të tij

20 Janar 2020 | 22:20

Vincent Kompany ka qenë gjithmonë një lider në fushë dhe këtë gjë e ka dëshmuar së fundmi.

Ish-mbrojtësi i Manchester City që aktualisht luan te Anderlecht është nervozuar me veprimet e përkrahësve të tyre.

Skuadra belge pësoi humbje 2-1 ndaj Club Brugges, derisa tifozët e tyre kishin sulmuar me fishekzjarrë portierin Simon Mignolet.

Derisa ndeshja kishte hyrë në minutat shtesë, tifozët e Anderlechtit filluan ta sulmonin ish-anëtarin e Liverpoolit, transmeton Telegrafi.

Ky veprim i tyre e acaroi Kompanyn që me një ton të lartë u drejtua atyre, duke u bërë me dije që të ndalonin.

Derisa ndeshja kishte hyrë në minutat shtesë, tifozët e Anderlechtit filluan ta sulmonin ish-anëtarin e Liverpoolit.