Xhaka me Arsenalin fitojnë derbin ndaj Unitedit, me 50 pikë janë lider në Premierligë

Arsenali ka fituar derbin ndaj Manchester United të cilin e ka mposhtur me rezultat 3-2.

Golat për Arsenal janë shënuar nga Nketiha i cili ka shënuar dy gola dhe një herë shënoi anglezi Saka.

Kujtojmë që të goli i parë i Arsenalit asistoi Granit Xhaka.

Për Manchester United, golat janë realizuar ngaa Rashford dhe Martinez.

Pas kësaj fitore Arsenal mbetet lider në Premier Ligë me 50 pikë ndërkohë Manchester United, renditet në vendin e tretë me 38 pikë.