Ylli i United lëndon keq Mourinhon në përpjekje për ta mbajtur topin brenda vijave kufizuese

Lojtari i Man United, Danile James, ka lënduar Mourinho në këmbë, pas një përpjekje për ta mbajtur topin në fushë, afër rivënies anësore.


James në një duel me me Winks për ta mbajtur topin në fushë, ka goditur pa dashje në këmbë teknikun e Tottenhamit, Jose Mourinhon, shkruan Reporteri.net.

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet United dhe Tottehamit, në kuadër të xhiros së 14’të në Premierligë, tashmë të dyja skuadrat kanë shënuar nga një gol, Rashford për United në minutën e 6-të, ndërkaq golin e brazimit për Tottenhamin e shënoi Dele Alli në minutën e 39’të.

Më poshtë momenti kur Mourinho goditet nga James.