ZYRTARE: Interi e transferon Alexis Sanchezin

Alexis Sanchez iu është bashkuar përfundimisht Interit pas huazimit që e kishte nga Manchester United


Sulmuesi kilian tani ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me Interin, shkruan Reporteri.net

Sanchez nuk kishte kohëra të mira te United dhe kaloi fillimisht në huazim te Interi, ndërsa tani ai është transferuar përfundimisht te klubi italian.

Lajmin për zyrtarizimin e 31 vjeçarit e ka bërë klubi i Interit me anë të një postimi në faqen zyrtare të tyre të në Tëitter. /Reporteri.net/